Hava Filtresi Nedir, Nasıl Çalışır?

Hava Filtresi Nedir?

Hava filtresi otomobillerde motor bloğundaki en önemli parça olan silindirlerin içerisine giren havayı süzerek havada bulunan toz gibi silindire zarar verecek yabancı maddelerin motor içerisine girmesini engelleyen motorun sağlıklı çalışabilmesi için bulunan önemli bir yedek parçadır.

Hava Filtresi Tıkanırsa Ne Olur?

Hava filtresi aracınızın motorunun randımanlı çalışmasında en önemli etken olan silindirlerin içine dolan havayı temizlediği için direk olarak motor aksamı ile alakası olduğundan görevini yapamayan bir hava filtresinin motora etkisi aracın çekiş gücünden düşmesinden tutun da, yakılan yakıt miktarının artmasına, hatta ve hatta motorun ömrünün kısalmasına neden olacağından hava filtresinin temiz olması motorunuz için büyük önem arz etmektedir.

Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değişmeli?

Standart hava filtrelerinin periyodik olarak her bakımda, hatta çok fazla tozlu ortamda gezdi iseniz hemen ardından değiştirilmesi tavsiye edilir. Değişim geciktikçe hava filtreniz tıkanır. Bu durumda, motor sağlığının zarar görmesi yanı sıra, araç çekişinde ve yakıt tüketiminde artık gerçekleşir. Şimdi Tork performans filtre ile tüm bu bilinen ezberleri unutun. 

Neden Tork Performans Filtre

Tork performans hava filtreleri, 3 katmanlı yapısı sayesinde, motorunuza daha fazla hava akışı sağlarken, daha temiz bir hava girişi gerçekleştirmektedir. Kağıt filtreler gibi tıkanıp motorunuzu tehlikeye atmaz. Alüminyum desteği sayesinde, yüksek hava akımlarına dayanır, filtre kanallarını tıkamaz. Suya ve neme dayanıklıdır. Yıkanabilir yapısı sayesinde 3 bakım süresince kullanılabilir. Buda daha kaliteli bir ürünü daha ucuza kullanmanız demektir.

Yorum Yap

Tüm blog yorumları yayımlanmadan önce kontrol edilir.
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
SON GEZ.
ic-cross-line-top
UST
ic-expand
ic-cross-line-top